Regulamin i warunki współpracy
Określenie warunków współpracy jest dla mnie bardzo istotnym elementem całego procesu, jaki zachodzi pomiędzy Tobą, a mną – Twoją Prowadzącą.
Bardzo ważne jest dla mnie, aby każda osoba, która staje na mojej drodze jako Klient, była w pełni świadoma zasad współpracy oraz by znała i mogła z pełną odpowiedzialnością, świadomie wykluczyć wszelkie przeciwwskazania w odniesieniu do swojej osoby. Podczas warsztatów grupowych na sali znajduje się wiele osób. Każda z nich chce czuć się bezpieczna i zaopiekowana w każdym momencie, co jest moją rolą. Stosowanie regulaminu przez każdego z uczestników oraz odpowiedzialne podejście, zapewni Tobie oraz całej grupie harmonijny przebieg spotkania.
WARUNKI WSPÓŁPRACY
W trakcie jogi nidry na sali powinna panować absolutna cisza. Telefony powinny znajdować się w trybie cichym (wyłączone dźwięki, wibracje oraz wszelkie powiadomienia). Jeżeli jest taka potrzeba warto poinformować bliskie osoby o zamiarze pozostania poza zasięgiem na czas trwania jogi nidry.
Warto także rozważyć pozostanie offline na czas całego warsztatu. Nie jest to wymóg konieczny, jednak skorzystanie z takiej możliwości pozwoli na głębsze skupienie się na procesach, które będą zachodzić w trakcie wspólnej pracy. Będzie to wartość dodana nie tylko dla jednostki, ale i dla całej grupy.
W czasie przed rozpoczęciem sesji indywidualnej lub grupowej należy poinformować o przyjmowaniu leków lub stwierdzonej alergii. Taka informacja umożliwi dobór najbardziej optymalnej techniki odpowiedniej dla wszystkich uczestników. W czasie zajęć stosuję aromaterapię z wykorzystaniem olejków eterycznych. Są to produkty najwyższej jakości, jednak u osób uczulonych mogą wywoływać niepożądane efekty. Aktualnie korzystam z olejków marki Urulu, o których więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej producenta.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WARSZTATÓW:
Przed przyjściem na warsztat możesz przygotować swoją sankalpę. Sankalpą nazywamy intencję, z którą chcesz pracować. W tym miejscu odsyłam Cię do zapoznania się z artykułem na mojej stronie. Dowiesz się z niego jakie są cechy idealnej sankalpy, będącej sercem całej praktyki jogi nidry.
Zadbaj o swój komfort. Weź ubrania, które nie będą krępować Twoich ruchów. Czasem wykonamy krótką praktykę ruchową, jednak właściwa joga nidra to pozostawanie w bezruchu przed dłuższy czas. To oznacza, że Twoje ciało może być narażone na wychłodzenie. Możesz zabrać ze sobą cienki koc i małą poduszkę pod głowę, a także ciepłe skarpety, czy coś do narzucenia na siebie. Jeżeli masz ochotę możesz mieć ze sobą swoją matę do jogi.
Warto zabrać wodę, a także długopis i notatnik, aby zanotować swoje przemyślenia po jodze nidrze.
PRZECIWWSKAZANIA:
Poniższe przeciwwskazania dotyczą pracy w grupie. Nie każdy klient ze względu na poniższe przeciwwskazania ma możliwość, by wziąć udział we wspólnych warsztatach. Nie wyklucza to jednak możliwości udziału w sesjach indywidualnych, w czasie których mam możliwość prowadzić Cię dostosowując metody i narzędzia pracy do Twoich uwarunkowań w taki sposób, by współpraca była dla Ciebie komfortowa.
Zastrzegam sobie prawo do zaprzestania wykonywania usługi, w przypadku, gdy Klient świadomie wprowadza w błąd i ukrywa istnienie przeciwwskazań wymienionych poniżej. W takim przypadku usługa zostaje uznana za wykonaną przez usługodawcę, a opłata nie podlega zwrotowi. Powyższa sytuacja wyklucza także możliwość ponownego skorzystania z moich jakichkolwiek usług w przyszłości.
Przeciwwskazania – kto nie może brać udziału w zajęciach?
Osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne, psychotyczne i schizofreniczne oraz chorobę afektywną-dwubiegunową lub psychozę. Dotyczy to także chorób, które pozostają w remisji. Z udziału w warsztatach grupowych powinny zrezygnować osoby będące w głębokiej depresji, szczególnie, jeżeli jest ona nieleczona.
Osoby znajdujące się pod wpływem środków zaburzających świadomość – alkoholu, narkotyków, dopalaczy oraz niektórych leków. Jeśli masz wątpliwości, czy leki, które przyjmujesz mogą wpływać na zaburzenie Twojej świadomości, skonsultuj tę kwestię ze mną.
Osoby chorujące na epilepsję.
Osoby posiadające rozrusznik serca (należy także poinformować o posiadanych implantach).
Kobiety w pierwszym trymestrze ciąży ciąży nie powinny brać udziału w warsztatach grupowych. Udział nie jest również zalecany w późniejszych miesiącach ciąży, gdyż psychika kobiety ciężarnej jest o wiele bardziej wrażliwa i czuła. W tym czasie rolą kobiety, jest zapewnienie najlepszych warunków dla rozwijającego się w ciele matki nowego życia. Warto wówczas traktować siebie z delikatnością i wziąć pod uwagę, że to, co na codzień mogłoby być wspierające i przyjemne, może okazać się wyzwaniem dla kobiety w odmiennym stanie. Dotyczy to zarówno poziomu emocjonalnego, jak i fizycznego.
Nie możesz pojawić się na sesji lub warsztacie? Sprawdź, co możesz zrobić w takiej sytuacji!
SESJA INDYWIDUALNA
Jeżeli po zakupie biletu okazało się, że nie możesz wziąć udziału w sesji w wybranym przez siebie terminie, masz możliwość jednorazowej zmiany terminu.
W tym celu skontaktuj się ze mną, aby znaleźć dogodny termin.
Zmiana terminu jest możliwa najpóźniej do 2 dni przed wyznaczonym terminem.
Jeżeli spóźnisz się lub nie pojawisz na sesji to usługa zostaje uznana za wykonaną przez usługodawcę w wyznaczonym terminie.
Nie ma możliwości zwrotu usługi, na którą jest się umówionym.
Sesje można przełożyć lub przekazać innej osobie jeżeli nie jesteś w stanie wziąć w niej udziału. Należy upewnić się, że osoba obdarowana spełnia warunki oraz jest poinformowana o przeciwwskazaniach.
WARSZTATY GRUPOWE
W przypadku warsztatu grupowego, w którym nie możesz wziąć udziału nie jest możliwe odstąpienie od umowy. Zakupiona usługa w postaci wejściówki jest biletem na wydarzenie.
Możesz przekazać swój bilet innej osobie uprzednio informując prowadzącą.
Upewnij się, że osoba której przekazujesz bilet wejścia na warsztat jest poinformowana o warunkach i przeciwwskazaniach oraz deklaruje, że zostaną one spełnione.
UWAGA!
Zarówno joga nidra jak i energoterapia nie zastępują leczenia u lekarza ani psychoterapeuty.
Nie jest to forma diagnozy i nie może takowej zastąpić.
Są to metody komplementarne oraz niekonwencjonalne.
Techniki te wspomagają powrót do zdrowia, a także umożliwiają kontakt ze sobą na głębokim poziomie.
Metody, którymi się posługuję nie mogą zastąpić profesjonalnej i fachowej pomocy uprawnionej do tego osoby lub instytucji. Mogą natomiast zadziałać na odmiennych płaszczyznach, co może wspomóc powrót do zdrowia.